Skip to main content

Instagram, yeni duyurduğu “Instagram Hikayeler” özelliği ile Snapchat’in sevilen özelliğini bünyesine kattı. Instagram’ın yeni hikayeler özelliğinin ayrıntıları haberimizde…

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, bünyesine kattığı yeni özelliği ile Snapchat’e rakip oldu. Artık Instagram kullanıcıları da Snapchat kullanıcıları gibi, 24 saat içinde fotoğraf ve videolarını  hikaye şeklinde takipçileriyle paylaşabilecekler. Buna ek olarak Snapchat’teki gibi paylaşımlar, 24 saat sonunda silinecek.

Instagram’da oluşturulan hikayeler sadece belirli kişiler ile paylaşılabiliyor. Hikayelere gelen tepki de kişiye özel olarak gösteriliyor. Arkadaşınız hikaye oluşturduğunda, içerik kaynağının üstünde yer alan profil fotoğraflarının etrafında renkli bir halka ile uyarılıyorsunuz. Instagram, yaptığı bu atak ile Snapchat’i zor duruma soktuğu aşikar. Zira Instagram üzerinden halihazırda fotoğraf paylaşılan platformda artık Snapchat’teki gibi anlık paylaşımlar yapılarak hikayeler oluşturabilecek.