Skip to main content

Samsung, Galaxy Note 7’ye eşlik eden S-Pen kalemi önemli ölçüde geliştirdi. İşte tüm detaylarıyla yeni S-Pen

GalaxyNote7 S Pen eskisinden çok daha hızlı tepki veriyor ve çift basınç noktasına sahip. S Pen ile ekran kilidini açmadan notlar alınabiliyor. Alınan notlar Always On Display (Her Zaman Açık Ekran) özelliği ile ekrana sabitlenebiliyor. Ayrıca S Pen, kullanıcıların Akıllı Seçim özelliği ile kolaylıkla GIF animasyonları yaratmasını ve paylaşmasını sağlıyor.

note 7 özellikleri

“Temassız komut”a eklenen birçok fonksiyon arasında kullanıcıların S Pen ile yalnızca üzerinden geçerek ekranda istediği noktayı yakınlaştırmasını sağlayan “Büyüteç” fonksiyonu bulunuyor. “Çeviri” fonksiyonu ise istenilen dile anında çeviri yapabiliyor. El yazısı notlar alınması, çizimler yapılması ve herhangi bir yerdeki kayıtların düzenlenmesi gibi özelliklerin olduğu ‘Samsung Notes’ uygulaması ile birlikte S Pen’in yeteneklerine ulaşmak daha kolay hale geliyor.

Yeni S Pen, keskinlik ve kolaylığı bir arada sunuyor. 0.7 mm’den daha küçük ucu ve geliştirilmiş hassasiyetiyle gerçek kalem deneyimi sağlıyor. IP68 standartlarını karşılamanın verdiği güvenle Galaxy Note7 S Pen, ekran ıslak olsa bile kullanıcıların kalem kullanmalarına herhangi bir kesinti olmadan devam etmelerine imkân tanıyor.