SOSYAL MEDYA

DigitalAge | 14.02.2019 - 14:00

Instagram’dan kullanıcılarını sevindirecek özellik

Instagram, web üzerinden direkt mesaj gönderebilme özelliğini test ediyor.

Instagram‘da ‘Direkt Mesajlar’ bilinen adıyla DM, bilindiği gibi uygulamanın en popüler özelliklerinden biri. Mesajlaşma platformları arasında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması, web sürümüne arama ve hikayeler özelliklerini getirmesinin ardından şimdi de Instagram Direct‘i masaüstüne taşımayı planlıyor.

Instagram’la ilgili isabetli sızıntılarıyla bilinen  Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen özellik, uzun süredir birçok kullanıcı tarafından bekleniyordu. Paylaşılan ekran görüntülerinde Instagram Direct’in web’de bir Direct ikonuyla aktif edildiği görülüyor.

2013 yılında başlatılan Instagram’ın web sürümüne, uygulamaya kıyasla çok daha fazla özellik eklendi. Fotoğraf ve video gönderim özellikleriyle dikkat çeken Instagram Direct web kullanımıyla birlikte kendisini bir SMS alternatifi olarak da konumlandırabilir. Instagram, özelliği yayına aldığında web üzerinden PC, Mac, Android ya da iPhone farketmeksizin tüm cihazlar tarafından erişilebilecek.

Instagram’ın masaüstü deneyimi, mobil uygulamanın daha minimal bir sürümü. Fotoğraflar ve Hikayeler masaüstünden doğrudan yüklenemiyor. Instagram, “kullanıcıların masaüstünden fotoğraf veya hikaye yüklemesine izin verme planları” olmadığını söyledi. Instagram’ın web sürümüne yönelmesinin ardında, Facebook’un WhatsApp, Messenger ve Instagram mesajlarını tek bir yerde birleştirme planı da yatıyor olabilir.