Skip to main content

2022 verilerine göre Instagram’ın kendi hesabı 470 milyon takipçi ile açık ara farkla en çok takip edilen hesap konumunda bulurken, Instagram’ı 401 milyon takipçi ile Cristiano Ronaldo takip ediyor.

Ajans Press’in, Statista verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Instagram’da en çok takip edilen hesaplar belli oldu. Uygulamanın kendi hesabının 470 milyon kişiyle açık ara farkla en çok takip edilen hesap olduğu ortaya çıkarken, kişisel hesap olarak kontroller sağlandığında ise en çok takipçisi olan kişi dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo. Cristiano Ronaldo’nun 401 milyon takipçisi bulunuyor.

Ronaldo’yu 310 milyon takipçi ile Kylie Jenner, 306 milyon takipçi ile Lionel Messi, 296 milyon takipçi ile Dwayne “The Rock” Johnson, yine 296 milyon takipçi ile Selena Gomez, 294 milyon takipçi ile Ariana Grande, 285 milyon takipçi ile Kim Kardashian ve 237 milyon takipçisi olan Beyonce izledi.

Medya takip kurumu Ajans Press, sosyal medya ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini de inceledi. Ajans Press’in online siteler ve yazılı basın arşivinden derlediği bilgilere göre sadece bu yıl sosyal medya ile alakalı 60 bine yakın haber yansıdığı tespit edildi.

Instagram’ın ülkemizde bir hayli yüksek konuşulma oranıyla 32 bin 466 habere konu olduğu görüldü. Ülkemizde en çok Instagram takipçisi bulunan kişi ise 42,2 milyon ile Nusret olarak kayıtlara geçti.