Skip to main content

Instagram, yorumlara odaklanan yeni özelliklerini test etmeye başladı. Platforma, ‘yorum sabitleme’, ‘toplu yorum silme’ özelliği geliyor.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, yeni özellikleriyle yüksek takipçili kullanıcılarına kolaylık sağlayacak bir dizi yenilik getiriyor. Platform, ilk olarak yorumları toplu olarak silme özelliğini test etmeye başladı. Instagram’da paylaşılan bir gönderiye çok sayıda yorum geldiği zaman, yorumları tek tek silmek gerekiyordu. Bu da yorum sayısına bağlı olarak ciddi zaman alabiliyor. Yeni eklenen özellikle birlikte kullanıcılar 25 yorumu hızlıca silebilecek. Kullanıcılar bunun yanında ‘yorum sabitleme’, ‘toplu hesap engelleme’ ve ‘toplu yorum silme’ ‘özelliklerine kavuşacak.

Yorum sabitleme özelliği ile tıpkı YouTube’daki gibi paylaşıma gelen istediğiniz üç yorumu sabitleyerek, başta görünmesini sağlayabileceksiniz. Platform, takip edilmeyen hesapların içeriklerine etiketlemeyi de engelleyecek. Yorumları toplu olarak silebilmek için, ‘Yorumları Yönet’ sekmesinden yorumları toplu olarak seçip temizlemek mümkün olacak.

Yüksek takipçili kullanıcılar için hayli kullanışlı olacak yorum odaklı özelliklerin yakın zamanda tüm Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor.