SOSYAL MEDYA

Sebla Kutsal | 24.05.2017 - 09:41

Instagram’a iki yeni özellik eklendi

Instagram yaptığı son güncellemelerle kullanıcılara iki yeni özellik sundu. Bunlardan biri "arşiv" diğeri hikayelerde hashtag veya yer bilgisine göre arama yapabilme özelliği...

Arşiv özelliği sayesinde bundan böyle paylaştığınız fotoğraflar arasından seçtiklerinizi bir klasöre aktararak kişiselleştirebileceksiniz. Böylece, herkesin görmesini istemediğiniz, ama tamamen silmeyi de düşünmediğiniz fotoğraflar arşivde saklanacak. Profil sayfasının sağ üst kısmında yer alan arşivden klasörünüze eklediğiniz tüm içeriklere ulaşabilecek, dilediğiniz an, saklı fotoğraflarınızı “profilimde göster” diyerek tekrar herkese açabileceksiniz.

Instagram’a gelen diğer yeni özellik ise Hikayeler ile ilgili. Bundan böyle Hikayeler’e bir konu veya yere göre göz atabileceksiniz. Snapchat’in iki ay önce eklediği bu özellik sayesinde bir yer (location) veya etikete (hashtag) göre arama yapmak da mümkün olacak. Ayrıca, ekranın üstünde çıkan halkalara da yenileri eklenecek; bulunduğunuz yerin işaretlendiği (örneğin yaşadığınız şehirde) hikayeler, size buradan gösterilecek.

Öncelikle yere göre arama özelliği devreye girdi, Hashtag’e göre arama özelliğinin ise önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulması bekleniyor.