Skip to main content

Instagram, Hikâyeler platformuna eğlence odaklı bir dizi yenilik getiriyor. Detaylar haberimizde…

Instagram, bilhassa Hikâyeler özelliğine getirdiği yeniliklerle platformunu geliştirmeye devam diyor. Instagram Hikâyeler’e gelen yeni özellikler kullanıcılara eğlenceli alternatifler sunuyor.

Geri sayım çıkartması

Instagram Hikâyeler’e gelen geri sayım çıkartması ile, 24 saat sınırı olmadan paylaşım yapılabiliyor. Gelecek bir tarih için sayaç başlatılabilen özellikle, bir etkinliğin geri sayımı başlatılarak hatırlatıcı oluşturulabiliyor. Geri sayım bittiğinde hatırlatıcı seçen kullanıcılara bildirim gidiyor. Hatırlatıcı oluşturmak için sayaca dokunmak ve Hatırlat’ı tercih etmek yeterli. Özellikle, işletmelerin etkinliklerini paylaşmasını kolaylaştıracak özellik, kullanıcıların da özel günlerini sevdikleriyle paylaşmalarına olanak veriyor.

Müzik paylaşımı

Instagram Hikâyeler’e gelen bir yeni özellik de “müzik paylaşımı”. Instagram’da kullanıcıların sevdiği özelliklerden “Sorular” artık müzikle birleştirilebilecek. Sorular çıkartmasına dokunulduğunda müzik ikonuna tıklayarak müzikler atanabiliyor. Örneğin, ikona tıklandığında takipçileriniz size istediği şarkıyı gönderebiliyor. Bununla birlikte gönderilen şarkı arka planda çalacak şekilde hikâye paylaşmak mümkün hale geliyor. Şarkı paylaşma seçeneğinde ise kullanıcının kamerası açılıyor ve arka planda çalan müzik eşliğinde fotoğraf veya video kaydı gerçekleştirilebiliyor.

Sorular canlı yayında

Kullanıcıların sevdiği özelliklerden Sorular etiketi artık canlı yayınlarda da işlevsel hale geliyor. Kullanıcılar yeni özellikle birlikte canlı yayında sorulan soruları yanıtlayabiliyor. Canlı yayın yapan kullanıcılar ayrıca ekranda fotoğraf ve video paylaşabiliyor.

Hikâyeler tarafındaki yeni özelliklerin yakında iOS ve Android platfomlarına gelmesi bekleniyor.