Skip to main content

Instagram’ın, Windows Phone’da resmi olarak yer alacağı duyuruldu.

Nokia, düzenlediği etkinliğinde Lumia 2520 Windows RT tablet ve Lumia 1520 Windows Phone 8 akıllı telefon tanıtımını yanında Instagram’ın Windows Phone’a önümüzdeki haftalarda geleceği duyurusu yapıldı.

Instagram’ın kurucu ortağı ve CEO’su Kevin Systrom, nihai amaçlarının Instagram’ı kullanmak isteyen herkese ulaştırmak olduğunu açıkladı.

Windows Phone için Instagram uygulamasına yer vermek büyük bir başarı. Uygulama geliştiricilerine platformun dünyanın en popüler uygulamalarından biri için yeterince önemli olduğunu gösteriyor.

Instagram’ın Windows Phone’da önümüzdeki haftalarda yer alacağı söylense de, Nokia ve Microsoft, uygulamayı olabildiğince çabuk getirmeyi planlıyor.

The Verge’te yer alan habere göre; Windows Phone’da yakın zamanda resmi olmayan 6tag adında fotoğraf filtreleri ve video yüklemelerine imkân veren bir uygulama yerini almıştı. Sürekli olarak güncellenen uygulama, Instagram uygulamasında bulunmayan kolaj yapma özelliğine sahip. Platformda resmi olarak kullanılan uygulama tercih edilse de, üçüncü parti alternatifler daha iyi bir Instagram deneyimi sunabilir.

Mashable’ın haberine göre; Instagram, Windows Phone’da yer alan önemli uygulamalardan yalnızca biri. Flipboard ve Vine uygulamaları da yakın zamanda Windows Phone’daki yerini alacak.