Skip to main content

Instagram bugün Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyada kullanıma sunduğunu açıkladı. Detaylar haberimizde…

Facebook çatısı altındaki Instagram, kısa süre önce piyasaya sürülen TikTok benzeri uygulaması Reels’tan para kazanmak amacıyla, bu yılın sonlarında platformuna Reels aracılığıyla alışveriş özelliğini sunacağını duyurmuştu. Platform bugün itibarıyla, Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini tüm dünyada kullanıma sunduğunu açıkladı.

MAC CosmeticsRevolveSong of Style by Aimee SongRare Beauty ve NBA gibi markalar Reels’da alışveriş özelliğini kullanmaya başlarken, Instagram’ın @shop hesabı da For the AgesCentinelleKammokExpedition Subsahara ve Paper & Clay gibi yeni marka ve küçük işletmelerin alışveriş yapılabilen Reels videolarını paylaştı.

Kullanıcıların keşfetmesini ve satın almasını kolaylaştırmayı amaçlayan Instagram, Reels’da alışveriş özelliği ile bir Reels videosundaki ürünlere tıklayarak o ürünleri satın alma, kaydetme veya ürün hakkında daha fazla bilgi alma imkanı sunuyor.