SOSYAL MEDYA

Burcu Şahin | 14.04.2017 - 16:15

Instagram önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı

Instagram, resmi bloğunda yeni özellikleri yanında Instagram Stories’e ait kullanıcı rakamlarını paylaştı. Detaylar haberimizde...

Bilindiği üzere geçen yıl yaz sonunda Snapchat’in 24 saatte kaybolan anlık “Hikâyeler” özelliğini adeta kopyalayan Instagram,  kendi bloğunda yeni özelliği Instagram Stories ile ilgili önemli veriler paylaştı. Mark Zuckerberg‘in paylaşımına göre Instagram’ın hikayeler özelliği günde 200 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

Instagram’ın yedi  ay önce hayata geçirdiği ve 10 saniyelik görüntülerin 24 saat süreli yayınlandığı “Hikâyeler” özelliği 3 ay önce 150 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Açıklanan bu rakamın 2011’den bu yana faaliyette olan Snapchat’in günlük kullanıcı hacmine eşit olması büyük bir başarı olarak değerlendirilmişti. Aktif kullanıcı sayısı 158 milyon olan Snapchat’in Instagram’ın gerisinde kaldığı net bir biçimde ortaya konmuş oldu.

Instagram’a “Selfie” çıkartması özelliği

Instagram bu önemli kilometre taşını kullanıma sunulan yeni özelliklerle kutluyor. Instagram Hikayeler’e yeni gelen özellikle birlikte Instagram üzerinden çekilen hikaye içeriğinde ön kamerayı kullanarak selfie çekilebiliyor. Yeniliklerden biri de en çok favorilenen çıkartmaları kolaylıkla bulmanızı sağlayacak yeni bir kısayol. Instagram’ın yeni özelliklerini deneyimleyebilmek için  iOS’ta 10.16 güncellemesini, Android’de ise 10.16.1 güncellemesini indirmeniz yeterli.