Skip to main content

Instagram, kullanıcıların beğendikleri gönderileri paylaşmasını sağlayacak özelliği üzerinde çalışıyor. Detaylar haberimizde…

Kullanıcı sayısını yeni özellikleriyle her geçen gün artıran popüler sosyal medya platformu Instagram, hızlı yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram, platforma entegre edilecek Regram ya da  Yeniden Paylaşım olarak adlandırılabilecek yeni özelliğini test etmeye başladı.

Twitter ile popülerleşen, kullanıcıların paylaşımlarını diğer kullanıcıların kaynaklı bir şekilde paylaşmasını sağlayan “ReTweet” özelliği, sonunda Instagram’a da geliyor.

The Verge’ün haberine göre Regram özelliği Instagram gönderilerinin sağ altında bulunacak ve tıpkı Twitter’daki gibi “retweet” ya da Facebook’taki “paylaş” özelliği gibi işleyecek. Kullanıcılar Instagram’daki gönderileri kendi hesabı üzerinden paylaşabilecek ve paylaşılan gönderinin altında gönderiyi Instagram’a ekleyen kullanıcının profiline yer verilecek.

Bugüne kadar kullanıcılar diğer hesaplardaki içerikleri kendi sayfalarında yayınlamak için üçüncü taraf uygulamaları indirmek zorunda kalıyordu. Repost adı verilen bu sistemde kullanıcılar Instagram üzerinde görüp beğendiği fotoğraf veya video paylaşımını kendi hesapları üzerinden paylaşabiliyor. Fakat Repost fonksiyonu Instagram tarafından sunulan bir özellik değil.

Instagram henüz konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı ancak, özelliğin henüz test aşamasının çok başında olduğunu söyleyebiliriz.