Skip to main content

Instagram’da 2013’te 1925 yılındaymış etkisini veren sessiz film çalışmasına yer verildi.  Toronto Sessiz Filmler Festivali’nin (Toronto Silent Film Festival ) tanıtımı için Kanada merkezli ajans Cossette, Instagram’ı sessiz filmleri günümüze taşıyan…


Instagram’da 2013’te 1925 yılındaymış etkisini veren sessiz film çalışmasına yer verildi. 
Toronto Sessiz Filmler Festivali’nin (Toronto Silent Film Festival ) tanıtımı için Kanada merkezli ajans Cossette, Instagram’ı sessiz filmleri günümüze taşıyan bir araç olarak kullandı. 
Design Taxi’de yer alan habere göre; yapılacak sessiz film öncesinde sinemaya giden yeni nesli nasıl getirebilecekleri sorusuna, 2013’te 1925 yılındaymış gibi sessiz filmler yaparak yanıt buldular.  
Bunun için sosyal fotoğraf paylaşım ağında 30 kareden oluşan üç farklı hesap oluşturuldu. Kullanıcılar hesaplar üzerinde sayfayı aşağı doğru kaydırdığında yaratılmak istenen ‘flip book’ etkisini fark edebilirler. Resimlerin veya çizimlerin ard arda geçilirken kazandığı hareketle ilk animasyon formu olan Flip book etkisiyle eski siyah beyaz filmlere geri dönüş niteliğinde bir kaç saniye süren bir animasyon görülebiliyor. 
Hesaplardaki görüntülerde iki kişinin dansı, bir adamın ata binişi ve bir adamın arabayı itişi yer alıyor.