Skip to main content

Instagram, yeni güncellemesiyle kullanıcılara kendilerini fotoğraf üzerinde etiketlemesine izin veriyor.  Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yeni bir güncelleme yaptı. Instagram’ın kendi blogunda yer alan habere göre Instagram 3.5 sürümüne kullanıcıların kendi…

Instagram, yeni güncellemesiyle kullanıcılara kendilerini fotoğraf üzerinde etiketlemesine izin veriyor. 
Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yeni bir güncelleme yaptı. Instagram’ın kendi blogunda yer alan habere göre Instagram 3.5 sürümüne kullanıcıların kendi  fotoğraflarını bir araya getiren ‘Photos of You’ özelliğini ekledi. 
Facebook tag’lemesine benzeyen ‘Photos of You’ kullanıcıları fotoğraflarında etiketleyebiliyor. Sosyal paylaşım ağına fotoğraf yüklediğinizde fotoğrafları etiketleyebileceğiniz yeni bir seçeneği (Add People) fark edebilirsiniz. 
Kullanıcılar, eski fotoğraflarının otomatik olarak etiketlenmiyor. Ancak fotoğraflara tek tek gidildiğinde kullanıcılar kendilerini veya arkadaşlarını etiketleyebilir. 
Burada Facebook’tan tek fark ise Instagram’da istenilen fotoğrafların üzerinde herhangi bir etiketleme yapılamaması. Fotoğrafı paylaşan kişi kendisini veya arkadaşlarını etikete dahil edebiliyor. 
Kullanıcılar, 16 Mayıs’a kadar bu yeni güncellemeden haberdar olacak. Sonrasında kullanıcıların kendi profillerinde otomatik olarak ‘Photos of You’ bölümü görülebilecek. 
Instagram’ın son sürümüne Google Play ve iTunes’tan ulaşılabilir.