Skip to main content

Apple bugün iMac’in profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış yeni ürünü iMac Pro’yu piyasaya sundu.

Apple bugün iMac’in profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış yeni bir ürün ailesi olan iMac Pro’yu piyasaya sundu.

18 çekirdekli Xeon işlemcili yeni iMac Pro, 128 GB RAM ve 4TB’lık SSD saklama alanı ile gelecek. Başlangıç fiyatının 4999 dolar olarak belirlendiği iMac Pro’nun öne çıkan bir diğer özelliği ise koyu gri renk seçeneği olacak. iMac Pro, gerçek zamanlı 3D render alma, büyüleyici sanal gerçeklik, yoğun geliştirici iş akışları, yüksek megapikselli fotoğrafçılık, karmaşık simülasyonlar, büyük boyutlu ses projeleri, gerçek zamanlı 4K ve 8K video düzenleme için güçlü bir işlemci sunuyor.

iMac Pro neler sunuyor?
iMac Pro; yeni nesil işlemciler, çarpıcı Retina 5K ekran, güçlü grafik işlemci, süper hızlı depolama alanı ve gelişmiş G/Ç gibi özelliklerle birlikte geliyor. Ayrıca ince ve kusursuz alüminyum ve cam kasası içinde yüzde 80’e kadar daha fazla soğutma kapasitesi sunuyor.

5 mm inceliğinde olan iMac Pro, göz alıcı ve yeni uzay grisi rengiyle uyumlu bir Magic Keyboard, Magic Mouse ve isteğe bağlı Magic Trackpad’in yanı sıra 500 nit parlaklık, P3 tabanlı geniş renk yelpazesi ve 1 milyarın üzerinde renk desteğiyle daha da canlı ve olağanüstü gerçekçi bir izleme deneyimi sunuyor. iMac Pro’da ayrıca hüzmeleme teknolojisine sahip dört mikrofon, loş ışıklı ortamlarda gelişmiş performans sunan yeni bir 1080p FaceTime HD kamera ve yüzde 50’ye  kadar daha yüksek ses veren yeni hoparlörler bulunuyor.

4 TB’a kadar SSD’yi ve 128 GB’a kadar ECC belleği destekleyen iMac Pro, dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası sayesinde iki adede kadar yüksek performanslı RAID dizisine ve iki 5K ekrana aynı anda bağlanabiliyor. iMac Pro, bir Mac’te ilk kez olmak üzere, 10 kata kadar daha hızlı ağ bağlantısı için 10 Gb Ethernet özelliğine sahip.