Skip to main content

Digital Age Meetup’ların ilki yüksek bir katılımla gerçekleşti. Etkinlikte interaktif ve keyifli oturumlar ile algoritmaların günlük hayatımız ve iş dünyası üzerindeki etkileri ‘Algoritmalar ve İnsan’ başlığı altında masaya yatırıldı.

Digital Age olarak yeni etkinlik serimiz ‘Digital Age Meetup’ların ilkini dün akşam StartersHub’da gerçekleştirdik. ‘Algoritmalar ve İnsan’ konusunun masaya yatırıldığı ilk etkinliğin konuşmacıları SAP MENA Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal ve bilişim hukukunun duayen ismi Av. Gökhan Ahi oldu.


Katılımcıların oldukça ilgi gösterdiği etkinliğin ilk bölümünde Erdem Aksakal; “Doğru, gerçek, sahici” sunumuyla sahne aldı. Erdem Aksakal’ın sunumundan satır başları şöyle;

İnsanlar deneyimsel veriye odaklanacak

“Düne kadar şirketleri operasyonel veriyle idare ediyorduk. Ancak artık deneyimsel veriye bakıyoruz. Operasyonel veri zamanla yerini yapay zekâ yapacak ve insanlar deneyimsel veriye odaklanacak. Şirket sahipleri olarak verilerinizden emin olun, gerçek duygularla yüzleşmeye hazırlanın ve özgüven sahibi olun.”

Algoritmalar verileri işlediği oranda anlamlanıyor

Sunumunda verinin ve algoritmaların kullanımının hukuki boyutlarına değinen Av. Gökhan Ahi’nin konuşmasında şu ifadeler dikkat çekici idi: “Google algoritmalarının nasıl çalıştığını Google dışında kimse bilmiyor. Algoritmalar verileri işlediği oranda anlamlanıyor. Kötü bir kullanımla bütün hayatınız haritalandırılabilir. Makine öğrenmesiyle sizi sizden iyi tanıyabilirler. Örneğin günümüzde bir internet kullanıcısının 68 like’ıyla kullanıcı profili çıkartılabiliyor.”

Digital Age Meetup’lar gelecek ay yine ilgi çekici bir konu ve dijital dünyadan önemli konukların katılımıyla devam edecek. Gelecek ayın programı netleşince sizlerle paylaşacağız.