İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 20.12.2012 - 12:08

İlk bölgesel sosyal paylaşım ağı

Türkiye’nin ilk ‘bölgeye özel sosyal paylaşım girişimi ‘BizimSokak.com’ yayına başladı   Yeni açılan BizimSokak.com, üyelerine, yaşadıkları mahalleyle ilgili tüm bilgileri öğrenme ve komşularıyla iletişim kurma imkanı sunuyor. Dünyada son üç senedir konuşulan ‘hyperlocal’ uygulamalarının Türkiye’ye uyarlanmış bir versiyonu BizimSokak.com, altyapısı sayesinde internet siteleri ve popüler sosyal ağlardaki bölgesel konuları da filtreleyip üyelerine sunuyor.     Türkiye’nin ilk […]

Türkiye’nin ilk ‘bölgeye özel sosyal paylaşım girişimi ‘BizimSokak.com’ yayına başladı
 
Yeni açılan BizimSokak.com, üyelerine, yaşadıkları mahalleyle ilgili tüm bilgileri öğrenme ve komşularıyla iletişim kurma imkanı sunuyor. Dünyada son üç senedir konuşulan ‘hyperlocal’ uygulamalarının Türkiye’ye uyarlanmış bir versiyonu BizimSokak.com, altyapısı sayesinde internet siteleri ve popüler sosyal ağlardaki bölgesel konuları da filtreleyip üyelerine sunuyor. 
  
Türkiye’nin ilk kişiye özel yerel haberler girişimi BizimSokak.com, üyeleri için oturdukları mahalle, çevre semtler, yerel haberler ve her gün kullandıkları hizmetlerle ilgili temel referans noktası olmayı hedefliyor. Örneğin; üyeler, sitenin sağladığı etkileşimli ortamda birbirleriyle iletişim kurabiliyor, en iyi okulların nerede olduğu, emlak piyasasında hangi gelişmelerin yaşandığı, belediye hizmetlerinde ne gibi değişiklikler ve iyileştirmeler kaydedildiği gibi akla gelebilecek her türlü yerel konuda görüş alışverişi yapabiliyor. 
Üyelerin paylaşımlarıyla zenginleşen içeriği; üyelerin, yaşadıkları semtte olan biteni takip etmesine ve komşularıyla iletişim kurup sosyalleşmesine zemin oluşturan site üzerinde firmalara bölgeye özel reklam yapma imkanı sunuluyor. 
BizimSokak.com, ilk etapta İstanbul’un mahallelerini kapsayacak şekilde tasarlanmış olup zaman içinde diğer şehirlerin de kapsama alanına alınması planlanıyor.