Skip to main content

Toronto’da Monkey’s Paw adında bir kitabevi okuyucularının yeni kitap alması için ilginç bir yol denedi.  The Verge’in haberine göre; kitabevi, ikinci el kitapları için satış otomatını sundu. Biblio – Mat…

Toronto’da Monkey’s Paw adında bir kitabevi okuyucularının yeni kitap alması için ilginç bir yol denedi. 
The Verge’in haberine göre; kitabevi, ikinci el kitapları için satış otomatını sundu. Biblio – Mat adı verilen cihaz, mağaza sahibi Stephen Fowler ve tasarım stüdyosu The Juggernaut kurucu ortağı Craig Small tarafından oluşturuldu. 
Her biri için 2 dolar değerinde olan ikinci el kitapların alınabildiği kitap satış otomatı, eski bir metal dolaptan elde edildi. Fowler, bir röportajında orijinal fikrin bir kişiyi boyanmış buzdolabı kutusu içine yerleştirme üzerine olduğunu ve madeni para atıldığında kitaba ulaşılabildiğini söyledi. 
Biblio – Mat’ın genel tasarımı kitabevinin sahip olduğu vintage stile uygun olarak yapıldı ve makinenin üzerinde kullanılan renkler de ona göre seçildi.
Fowler, ürünün henüz erken aşamalarında olduğunu söyleyerek, makineyi kullananların hoş bir sürprizle karşılaştığını ve eğlendiğini belirtti.