Skip to main content

İkinci el lüks giyim online pazar yeri Modacruz, istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

İkinci el lüks kıyafet, ayakkabı ve aksesuarların uygun fiyatlarla satışa sunulduğu online platform Modacruz, yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Moda odaklı ikinci el pazar yeri Modacruz.com, kadınların kullanmadığı kıyafet ve aksesuarları satışa çıkardığı moda odaklı bir pazar yeri. Artık ünlülerin de gardıroplarını oluşturmaya başladığı girişim, çoğunlukla marka ürünleri uygun fiyatlarla müşterisiyle buluşturuyor. Modacruz, alışveriş tutkunu kadınların dolaplarında atıl duran kıyafetleri ya da etiketi üstünde ürünleri satarak hem kendileri hem de başka kadınlar için fırsata dönüştürmelerine imkan yaratıyor.

Modacruz tarafından paylaşılan bilgilere göre 2017 yılında 1,8 milyon kadın hem kendi hem de yakınlarının giymedikleri kıyafetleri değerlendirmek için satış yaptı.  Paylaşılan rapora göre geçen yıl kendi kıyafetlerinin yanı sıra yakınlarına ve arkadaşlarına ait 3 bin 155 ürün satan bir ModaCruz kullanıcısı 288 bin TL’yle en yüksek geliri elde etti.

İkinci el kıyafet alışveriş platformu: Modacruz

Moda e-ticaretinin iki katı olan 30 dolarlık ortalama sipariş değerine sahip Modacruz’da pahalı markaların ikinci el oldukça uygun fiyatlara edinilebiliyor.

Kısa sürede hızlı bir büyüme ivmesi yakalayan Modacruz’da, giyimden, ayakkabıya, çantadan, aksesuar ve kozmetiğe kadar geniş bir kategori yelpazesi mevcut. Kullanıcıların az kullanılmış ikinci el ürünlerini sattığı platformda özellikle uygun fiyatlı parfümler ve makyaj malzemeleri öne çıkıyor.

Modacruz’da nasıl satış yapılıyor?

Modacruz’dan ürün satmak için, siteye girip kayıt olduktan sonra kendi dolabınızı oluşturuyorsunuz. Satmak istediğiniz ürünün fotoğrafını çekip fiyatını belirledikten sonra dolabınıza yüklüyorsunuz. Kargonun alıcı ödemeli olup olmadığına ve ürünün kullanım durumuna ilişkin bilgileri de kaydettikten sonra dolabınız kullanıma hazır hale geliyor. Siteden ürün almak içinse üye olduktan sonra seçtiğiniz ürünü kolaylıkla satın alabiliyorsunuz. Sitede ayrıca pazarlık yap butonu da bulunuyor. Satıcı ile pazarlık yaparak ürüne daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.