Skip to main content

Citi analistleri, Apple’ın Netflix’i yüzde 40 ihtimalle satın alabileceğini iddia ediyor.

Apple’ın 2018’de Netflix’e rakip olmak için TV ürünleri üzerine üretim yaptığına ilişkin haberlerin aksine, Citi analistleri Donald Trump Vergi Reformu’ndan yararlanarak Netflix’i satın alabileceğini belirtiyor. Apple’ın Netflix’i yüzde 40 ihtimalle satın alabileceğini öne süren analistlere göre, Apple’ın yapılan reform sayesinde 220 milyar dolar nakit iade alması söz konusu. Bu rakamın üçte biri dahi Netflix’i almaya yetiyor.

Teknoloji devleri en iyi film senaryoları ve televizyon projeleri için yarışmaya başladı. Google’ın sahip olduğu YouTube zaten orijinal televizyon dizisi üretiyor. Amazon’un Manchester by the Sea adlı filmi ise, online mecra tarafından üretilen ve en iyi film dalında Oscar’a aday gösterilen ilk film olmuştu. Apple’ın bir zamanlar oldukça ilgi gören platformu iTunes tarafındaki kullanıcılar, bir süredir Netflix, Amazon ya da Hulu gibi platformları tercih ediyor. Dolayısıyla Apple’ın bu alana basit bir satın almayla girmesi beklenen bir hamle.

Son dönemde Netflix’in giderek yükselen bir grafik yakalaması satılma ihtimalini azaltsa da gelişmeleri önümüzdeki günlerde göreceğiz.