REKLAM & PAZARLAMA

DigitalAge | 21.07.2014 - 11:28

Ikea, QR kod yardımıyla köpek sahibi olmanızı sağlıyor

Ikea, yeni kampanyasında bir köpeği sahiplenmenin evinizi ev gibi yapacağı vurgusunu yapıyor

Evde beslenen hayvanlar, sıcaklığıyla bir süreden sonra evin bir parçası haline gelmekle kalmayıp; artık yaşamınızın bir parçası oluyor.

Evinize alacağınız bir köpek ile evinizi tam olarak ev gibi hissedebilirsiniz. Ikea’nın belirli bazı şubeleri, eviniz için eşya bakarken; evinizde bir de sevimli bir hayvan olsaydı nasıl olurdu sorusunun yanıtını veriyor; aynı zamanda bu hayvanları anında evinize almanıza imkân veriyor.

Mayıs ayında Singapur’da bir Ikea mağazası, iki hayvan barınağıyla işbirliği yaptı. İşbirliği ile “Home for Hope” (Umut Evi) kampanyası ortaya çıktı. Kampanyada Ikea mağazalarında orijinal köpek büyüklüğünde kartondan köpekler yer alıyor. Burada amaçlanan da Ikea’ya gelen müşterilerin kendi evlerinde köpek olsaydı nasıl görünürdü sorusunun yanıtını eş zamanlı göstermek.

Home for Hope internet sayfasından bir görüntü:

Yer alan karton köpeklerin her birinde QR kod yer alıyor. Böylelikle Ikea ziyaretçileri bu kodu tarayabilir ve her bir köpek hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir.

ABD’nin Arizona eyaletinde yer alan Tempe kentindeki Ikea mağazası, ABD’den projeye katılan ilk Ikea mağazası olma özelliğine sahip.

Ülkemizde de bunun bir örneğini görmek, hayvan dostlarımız için sevindirici bir haber olur.

Kaynak: Mashable

Fotoğraf: furever.ca