Skip to main content

İHKİB, sanal kümelenme platformu Style Turkish portal ile hazır giyimcileri bir araya getiriyor Türkiye’nin ilk sanal kümelenme projesi özelliğini taşıyan Style Turkish portal, Turkcell Superonline ve Workcube iş birliği ile…

İHKİB, sanal kümelenme platformu Style Turkish portal ile hazır giyimcileri bir araya getiriyor
Türkiye’nin ilk sanal kümelenme projesi özelliğini taşıyan Style Turkish portal, Turkcell Superonline ve Workcube iş birliği ile hayata geçirildi.
Güçlü bir altyapıyla donatılan portalin barındırma ve donanım hizmetlerinin tamamı Turkcell Superonline tarafından karşılanırken, fonksiyonel özellikleri ve kod geliştirimleri kurumsal iş yazılımı üreticisi Workcube Marketplace Portal ürünü ile sağlanıyor. 
Türkiye hazır giyim endüstrisinin çatı kuruluşu İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) öncülüğünde kurulan Style Turkish portal ile KOBİ’lerin yaygın bir iş ağı kurarak ihracat hacminin ve rekabet düzeyinin arttırılması amaçlanıyor.
Türkçe, İngilizce ve İspanyolca dillerinde yayın yapan Style Turkish portali, hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı tüm firmaları aynı platform üzerinde bir araya getirerek iş ve iş birliği geliştirme ve ticaret yapma imkanı sunuyor. Özellikle ihracatla yeni tanışan KOBİ’lerin dünya ile daha hızlı ve kolay iletişim kurarak, iş olanaklarının geliştirilmesini sağlayan Style Turkish portalı üzerinde firmalar kendi profillerini oluşturup ürün ve hizmetlerini tüm üye kullanıcıların incelemesine açabiliyor, portal üzerinden diğer üye firmaların sayfalarını ziyaret edebiliyor, alım ve satım talepleri oluşturabildiği gibi bunlar için teklif de verebiliyor. Aynı zamanda firmalar, portal aracılığıyla birbirleriyle gerek online mesajlaşma gerekse video konferans aracılığı ile iletişim kurarak, farklı lokasyonlardan toplantılar gerçekleştirebiliyor.