Skip to main content

İETT tarafından üretilen enerjisini güneş panellerinden alan Konsept Akıllı Durak, Yıldız Teknik Üniversitesi durağında hizmet vermeye başladı

IETT, akıllı durak konseptini hayata geçirdi. Beşiktaş’taki Yıldız Teknik Üniversitesi durağına kurulan akıllı durak, Yıldız Teknik Üniversitesi durağında hizmet vermeye başladı.Konsept durak, LCD/LED tabanlı dijital yolcu bilgilendirme alanları, biletmatik cihazı, bas-konuş ünitesi, engelli araçlarının şarj edilebileceği arabirimler, duraktaki yolculara ücretsiz internet kullanım hizmeti verebilen ve şehir mimarisine uygun olarak tasarlanmış.

İETT akıllı durak konseptini kullanıma sundu

Durağın kullanışlı özelliklerinden bas-konuş sistemi, İETT ile anlık olarak sesli iletişim imkanı sağlıyor. Bu cihazlar sayesinde görme engelli yolcular otobüslerin tahmini varış süreleri hakkında sesli bilgilendirme yapılabildiği gibi, tüm yolculara canlı operatör desteği de veriliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi durağında kullanıma sunulan akıllı durak projesinin yavaş yavaş tüm İstanbul’a yayılması bekleniyor.