Skip to main content

Temassız kart okuyucu iDtoken sayesinde vatandaşlar bürokratik işlemlerinde uzun kimlik doğrulama süreçlerine takılmıyor, online bankacılık işlemlerini güvenle kullanıyor.   Veri ve dijital kimlik sektöründe yenilikçi güvenlik çözümlerinin üreticisi KOBIL, temassız kart…
Temassız kart okuyucu iDtoken sayesinde vatandaşlar bürokratik işlemlerinde uzun kimlik doğrulama süreçlerine takılmıyor, online bankacılık işlemlerini güvenle kullanıyor.  
Veri ve dijital kimlik sektöründe yenilikçi güvenlik çözümlerinin üreticisi KOBIL, temassız kart okuyucu çözümü KOBIL iDtoken’ı piyasaya sürüyor. KOBIL iDtoken tüm bilgisayar ve mobil cihazlara USB girişinden bağlanabiliyor. 
Önce Almanya sonra Türkiye
KOBIL’in yeni ürünü ilk olarak Almanya’da piyasaya sürülecek. Ürün, Almanya’da her vatandaşa ve ülkede yaşayan yabancılara dağıtılan temassız vatandaşlık kartları ile uyumlu. KOBIL iDtoken sayesinde kullanıcılar kamu kurum ve kuruluşlarıyla online ortamda iletişime geçebiliyor, ikametgah onayı verebiliyor, başta Alman posta servisi olmak üzere birçok resmi uygulamayı kullanabiliyor. iDtoken ile kimlik tanıma prosedürü için doldurulması gereken formlar otomatikman doluyor. Böylelikle kullanıcılar bürokratik işlemler için gereğinden fazla zaman kaybetmiyor.
Hiçbir kullanıcı bilgisini bünyesinde saklamayan kart okuyucu, mahremiyet haklarını ihlal etmiyor. Yeni temassız kart ile tüketiciler banka hesaplarına online ortamda güvenle erişebiliyor. KOBIL iDtoken onaylı bir Radyo Frekansı Kimlik Belirleme okuyucusu olarak diğer birçok temassız uygulama ile de uyumlu olarak çalışıyor. USB girişi olan bilgisayar ve tabletleri birer NFC (Yakın Alan İletişimi) terminaline çeviren, iDtoken çözümü sayesinde NFC özelliği ile uyumlu banka kartları ve mobil NFC uygulamalarının gelişimi destekleniyor.
KOBIL Systems CEO’su İsmet Koyun, ürünü önümüzdeki dönemlerde Türkiye’deki kullanıcılarla da buluşturmayı planladıklarını söyledi. 
KOBIL iDToken, KOBIL’in online mağazasından 29,90 avroya satın alınabiliyor.