Skip to main content

Hyundai’nin Haziran ayının sonunda Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda tanıtılacak A segmentindeki yeni elektrikli modeli INSTER’in menzili 355 km.

Hyundai Motor Company, A segmentindeki yeni kompakt elektrikli araç modelinin adını ve ilk görsellerini paylaştı. Şirket açıklamasında, INSTER adının İngilizce “intimate” ve “innovative” kelimelerinden türetildiğini, “samimi ve yenilikçi” anlamına geldiğini belirtti. Ayrıca, modelde yoğun olarak piksel aydınlatma temasına da yer verildiğini ifade etti.

Paylaşılan bilgilere göre, Hyundai’nin yeni yarı kompakt elektrikli araç modelinin kökleri, 2021’de tanıtılan ve sadece Kore pazarında satılan benzinli CASPER modeline dayanıyor. Tamamen elektrikli olarak geliştirilen Hyundai INSTER’in sürüş dinamikleri açısından segmentinde yeni standartlar oluşturacağı ifade ediliyor. Hyundai’nin bu yeni elektrikli aracı WLTP’ye göre 355 kilometre menzil sunuyor.

Hyundai INSTER’ın dünya lansmanı, Haziran ayı sonunda düzenlenecek Busan Uluslararası Mobilite Fuarı’nda gerçekleştirilecek.