Skip to main content

Hürriyet dijital içerik direktörlüğüne getirilen isim belli oldu.

Hürriyet Dijital İçerik Direktörü ve Dijital İçerik İşlerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bülent Ayanoğlu oldu. Hürriyet tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, Bülent Ayanoğlu Hürriyet’in dijital yayınlardan sorumlu direktör olarak atandı. Açıklama 4 Haziran’da KAP’ta paylaşıldı. Bülent Ayanoğlu’nun Ercüment İşleyen’in yerine bu göreve getirildiğini not edelim.

Ayanoğlu, Milliyet ve Hürriyet’in dijital içeriklerinden sorumlu olacak
Temmuz 2016’da Milliyet.com.tr’nin başına geçen Ayanoğlu, Hürriyet’in de dijital içeriklerinden sorumlu olacak. 1963 yılında Denizli’de doğan Bülent Ayanoğlu, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın-Yayın bölümünden mezun oldu.

1976’da Türkiye Gazetesi’nde muhabir olarak göreve başlayan Ayanoğlu,1987’de 1 yıl İngiltere’de eğitim gördü. Türkiye Gazetesi’nde sırasıyla muhabir, sayfa sekreteri, istihbarat şefi, haber müdür yardımcısı, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve genel yayın koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Ayanoğlu 1993 yılında gazeteden ayrıldı ve yeni kurulan TGRT haber müdürlüğüne getirildi. 1995 yılında İngiltere’de televizyon yayıncılığı eğitimi alan Ayanoğlu, 1996 yılında TGRT’de programlardan sorumlu genel müdür yardımcılığı, 1997 yılında ise İhlas Net’te genel müdür yardımcılığı görevlerine getirildi. 2007 yılında Türkiye Gazetesi yazı işleri müdürü olan Ayanoğlu, 2011 yılında TGRT Haber genel yayın yönetmenliğine, 2011 yılı haziran ayında ise TGRT haber genel müdürlüğüne getirildi. 2013 yılı başında bu görevinden alındı.