Skip to main content

Huawei, Li Shen’in yeni Türkiye Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Li Shen yeni görevinde, tüm Türkiye operasyonlarından sorumlu olacak. 

Li Shen kimdir?
Huawei Türkiye’nin yeni genel Müdürü Li Shen, 1998 – 2003 yılları arasında öğrenim gördüğü Dalian Teknoloji Üniversitesi’nden Sivil Mühendislik ve Bilgisayar Teknolojileri bölümlerinden çift diploma ile mezun oldu. Ocak 2005’ten itibaren Huawei’de görev yapmaya başlayan Li Shen, temel eğitim sürecinin ardından, Çin’in Huthot şehrindeki bölge ofisine atandı. Müşteri Direktörlüğü’nden Kıdemli Müşteri Direktörlüğü’ne yükseldiği bu süreçte Li Shen, China Telecom’dan sorumlu olarak görevine devam etti.

Li Shen, 2006 yılı sonunda, Huawei Pekin merkez ofisine China Telekom Müşteri Direktörü olarak atandı. Burada, 3G Projesi Ekip Lideri olarak, dünyadaki en büyük CDMA yerel ağ projesi olan Motorola ağ tesislerinin relokasyonu projesini tamamladı.

2010 yılında, Pekin Temsilciler Ofisi’nde Bölge Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başlayan Li Shen, Huawei Türkiye Genel Müdürlüğü öncesinde, 2011 yılında Harbin Bölge Temsilciliği ofisinde Genel Müdürlük pozisyonuna atandı ve dört yıl boyunca bu görevi sürdürdü.