Skip to main content

Huawei, 2016’nın ilk yarı mali performansını açıkladı. Şirket geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %40 oranında bir artışa imza attı

Huawei yılın ilk altı ayında 245,5 milyar yuan gelir elde ederek, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %40 oranında bir artışa imza attı. Şirketin operasyonel kar marjı ise %12 olarak açıklandı.

Huawei CFO’su Sabrina Meng yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ortaya koyduğumuz global strateji ile her üç iş birimimizde de önemli bir büyüme performansına imza attık. Huawei’nin tüm yıl boyunca olumlu pozisyonunu koruyacağına ve yılın sonunu önemli oranda karlılıkla kapatacağına inanıyoruz.”

Huawei kurumsal iş çözümleri, bu hızlı büyümede önemli bir paya sahip oldu. Müşterileri ve iş ortakları ile katılımcı inovasyon odaklı çalışma prensibiyle hareket eden Huawei Enterprise, endüstrinin gelişimine de katkı sağladı. Huawei’nin bulut bilişim, depolama ve SDN çözümleri ile Güvenli Şehirler ve Elektrik Bazlı Nesnelerin İnterneti çözümleri; finans, enerji, taşımacılık, toplum güvenliği, eğitim ve medya sektörlerinde, en çok tercih edilen ürün ve servisler arasında yer aldı.