Skip to main content

HTC, ünlü spor markası Under Armour işbirliği ile ağ bağlantılı ilk fitness sistemi UA HealthBox’ı tanıttı.

Sağlık ve zindeliğin en önemli yapı taşları olan uyku, hareket ve beslenmeyi ölçen ve takip eden UA HealthBox HTC tarafından tasarlandı. UA Record uygulamasıyla çalışan UA HealthBox, içinden çıkan UA Band, UA Heart Rate ve UA Scale cihazlarıyla sağlığını korumak ve formunu iyileştirmek isteyenlere kişisel bilgiler sağlayarak performanslarını yükseltmelerine imkan tanıyor.

UA Band, adından da anlaşılacağı gibi günlük faaliyetleri, egzersizleri ve uykuyu takip eden bir aktivite bilekliği. Cihazın tüm gün aktivite kayıt özelliği bulunan bileklik, egzersiz sırasında UA Heart Rate ile eşleşerek kalp atım hızını gösteren bir LED ekranın da yer aldığı gelişmiş egzersiz moduna geçiyor. UA Band, iç kısmı kırmızı, dışı siyah özel tasarımıyla aynı zamanda terin emilmesini sağlayarak konforlu bir kullanım vaat ediyor.

htc

UA Heart Rate, “mikro kopça teknolojisi” ile geliştirilen kompakt bir kalp atım hızı ölçüm monitörü. Göğüs kayışı ve çıkartılabilir sensörü, kullanıcıların egzersizin yoğunluğunu takip etmesini sağlıyor. UA Record uygulamasıyla senkronize kullanılabilen UA Heart Rate nabız aralıklarının kişiselleştirebilmesine de imkan veriyor.

UA Band

UA Scale ise yuvarlak tasarımıyla ön plana çıkan Wi-Fi özellikli bir tartı. Ağırlık ve vücut yağ oranı ölçümü ve takibi yapabilen cihaz 8 farklı kişinin bilgilerini saklayabiliyor.

Health Box

22 Ocak’tan itibaren ilk olarak ABD’de satışa sunulacak olan UA HealthBox’ın ön siparişleri, bugünden itibaren. UA HealthBox (UA Band, UA Heart Rate, UA Scale dahil) 400 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulacak. UA HealthBox’ın Türkiye pazarına 2016 yılı içerisinde sunulması planlanıyor.