Skip to main content

Gücünü 10’dan olan HTC’nin yeni akıllısı HTC 10, bugün itibariyle Türkiye’de satışa çıktı

Gelişmiş kamerası, yenilenen tasarımı ve üst seviye performansıyla ve yüksek pil kapasitesiyle de öne çıkmayı başaran HTC 10 nihayet Türkiye’de satışa sunuldu.
HTC 10,  5,2 inç’lik Super LCD 5 ekranı QHD (Quad HD – 2.560 x 1.440, 564ppi) çözünürlük sunuyor. İşlem gücü ise Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisiyle sağlanıyor. 4GB RAM ile gelen HTC 10’un üzerinde Android Marshamllow yüklü.

HTC 10 ile iki kat daha hızlı açılan ve en üst standartlarda çalışan uygulamalar, %30 daha renkli yeni nesil quad HD ekranla gerçek bir sinematik his yaratırken, dokunmaya karşı %50 daha hassas ekranı ile en küçük ve en hızlı parmak hareketleri dahi mükemmel şekilde karşılığını buluyor. İçten dışa daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanan HTC 10, en son Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ve gelişmiş 4.5G LTE ile birlikte sunuluyor. Ayrıca HTC10, telefonu daha hızlı ve pil kullanımı açısından daha tasarruflu hale getirirken, güvenlik ve uygulama yönetiminin daha verimli işlemesini sağlayan Boost+ uygulamasıyla birikte geliyor. Boost+ aynı zamanda telefon hafızasını otomatik olarak optimize etme ve oyun sırasında daha az pil kullanımı sağlama özelliklerine de sahip Bununla birlikte fazla güç kullanan programları otomatik olarak algılayıp kapatan yeni PowerBotics sistemi de pil ömrünü %30 uzatarak tek şarjın iki güne kadar dayanmasına imkan veriyor. HTC 10, 12MP’lik Ultrapixel kameraya yer veriyor. Lazerli otomatik odaklanma, optik görsel dengeleme (OIS), çift tonlu LED flaş, f/1,8 diyafram ve 26mm odak uzunluğu, kameranın özellikleri arasında. 5MP’lik “Ultraselfie” ön kamera ise dünyanın ilk OIS destekli ön kamerası olma iddiasına sahip.

HTC 10 özellikleri

Bugünden itibaren raflardaki yerini alan cihaz, tüm teknoloji marketlerinden satın alınabiliyor. Karbon gri ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneğinin sunulduğu HTC 10’nun fiyat etiketi ise 2.999 TL.