Skip to main content

Kullanıcıların diledikleri yerden çalışabilmeleri ve verim kaybı yaşamamaları için yola çıkan HP, bu doğrultuda tasarladığı cihaz ve çözümlerin tanıtımını gerçekleştirdi.

Günümüz hibrit çalışma dünyasında, çalışanların diledikleri yerden verim kaybı yaşamadan ve mesafelere rağmen birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışabilmelerini önceleyen ve bu doğrultuda ürün tasarımlarına imza atan HP, üretkenlik ve esnekliği bir araya getiren ürünlerini ve çözümlerini tanıttı.

HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman’ın şirketin hibrit çalışma konusundaki vizyonunu da aktardığı basın toplantısında, yine Alaman tarafından, sektörün hibrit çalışmaya bakış açısına dair çarpıcı bilgiler de paylaşıldı.

HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman

HP tarafından yapılan İşin Geleceği Araştırması’na1 atıfta bulunan Alaman, çalışanların %60’ının nerede ve ne zaman çalışacakları konusunda esneklik istediklerini ve çalışanların %77’sinin hibrit çalışma modelini tercih ettiklerini aktardı. Aynı şekilde, PwC tarafından düzenlenen İnsan Kaynakları Liderlerinin Gündemi2 araştırmasına da değinen Alaman, PwC’nin raporuna göre Türkiye’de İK yöneticilerinin %94’ünün hibrit çalışma modelini, %76’sının uzaktan çalışma yöntemlerini, yüzde 71’inin ise esnek çalışma saatlerini ve programını desteklediklerini de aktardı.

Alaman, günden güne önemi artan hibrit çalışma modelleri için cihazlar ve çözümler geliştiren şirketlerden biri olan HP’nin çalışanların işlerini “mutlu bir şekilde” yapmalarına ve beş alanda hedeflerini gerçekleştirmelerine olanak sağladığını aktardı.

HP Presence ile güçlendirilmiş birinci sınıf dizüstü bilgisayar serisi HP EliteBook ile ekipleri mesafelere rağmen bir araya getiren HP, çalışanların ihtiyaçlarını karşılayacak konfigürasyonlara sahip Z by HP İş İstasyonları ve HP Elite PC’ler ile üretkenlik için güç ve performans sağlıyor; tüm teknoloji ekosisteminde sıfır güven yaklaşımı ile geliştirdiği HP Wolf Security ile donanım düzeyinden yazılım ve hizmet düzeyine kadar güvenliği mümkün kılıyor. Çalışanların diledikleri yerlerden çalışabilmeleri için esnekliğin önemli olduğunu vurgulayan HP, HP Elite Dragonfly G3 adlı 1 kilogramın altında ağırlığa sahip olan dizüstü bilgisayar başta olmak üzere ürünleri ile bu esnekliği sağlamayı başarıyor. HP Elite Dragonfly G3, 13,5 inç kapaklı tasarımın yanı sıra 3:2 oranda geniş ekran ve Audio by Bang & Olufsen işbirliği ile geliştirilmiş bir ses sistemi ile geliyor. Ek olarak, sürdürülebilirliği de göz önünde bulunduran HP, ev ve ofis yazıcıları ve sarf malzemelerini ve PC’ler ve ekranlar için tüm HP marka kağıt ve kağıt bazlı ambalajların geri dönüştürülmüş veya sertifikalı kaynaklardan edildiğini aktarıyor; 2020’den bu yana, ürünlerinin yüzde 95’inde geri dönüştürülmüş malzemeler kullandığının altını çiziyor.

1HP’nin 2022 yılında ABD ve Almanya’da gerçekleştirdiği “İşin Geleceği Araştırması”

2İK liderlerine göre hibrit çalışma artık yeni normal – PwC Türkiye