Skip to main content

Honor, Honor 20 Lite, Honor 20 ve Honor 20 Pro’dan oluşan yeni akıllı telefonlarını Londra’da düzenlediği global bir etkinlikte resmi olarak tanıttı.

Yeni tanıtılan amiral gemisi modelleri Honor 20 ve Honor 20 Pro, dünyanın ilk dinamik holografik tasarımı ve 48 MP AI dörtlü kamera özellikleri ile dikkat çekiyor. Gelişmiş dörtlü kamera özelliği, Honor 20 Pro’nun 111 DxOMark puanını almasını ve listede üçüncü olarak sıralanmasını sağlamış.

Honor 20 Pro ön inceleme

Honer Başkanı George Zhao, “Biz Honor’da yaptığımız her şeyde ’Her Zaman Daha İyi’ mottosunu takip ediyoruz” dedi.Zhao ayrıca “Honor’un ünlü N ailesinin en yeni üyeleri olan Honor 20 Serisi, kullanıcıları profesyonel kalitede bir kamera ve harika Dinamik Holografik tasarımla ‘Mükemmelliği Yakalamaya‘ davet ediyor. Bu tasarım, Honor’un temel ışık oyunları yaklaşımına dayanan akıllı telefon işçiliğindeki liderliğimizi sağlamlaştırıyor” açıklamasında bulundu.

Honor 20 ve Honor 20 Pro’nın en önemli özelliği, 48 MP Sony IMX586 ana kamerasıyla kullanıcıların daha net çekim yapmalarını sağlamak için gelişmiş AI Ultra Netlik moduna ve AIS süper gece moduna sahip olması. Honor 20 Pro’da dörtlü kamera içinde ayrıca 16 MP süper geniş açılı kamera, 8 MP telefoto kamera ve kullanıcıların optik görüntü sabitleme (OIS) ile daha geniş ve daha yakın çekim yapmalarını sağlayan 2 MP makro kamera yer alıyor.

Ayırca Honor 20 Pro’da f1.4 diyafram açıklığı sayesinde objektiften daha fazla ışık geçmesiyle, kullanıcılar loş ortamlarda bile anlarını daha ayrıntılı olarak kaydedebiliyorlar.

Çok yönlü kullanıcı deneyimi

Honor 20 serisi, yüzde 91,7 ekran / gövde oranına ve 6,26 inç tam görüş ekranına sahip.

Alüminyum çerçevesinin sağ tarafındaki parmak izi sensörü, biri telefonu eline aldığında parmakların doğal yerleşimini tamamlayacak şekilde konumlandırılmış. Dört kamera lensinin asimetrik “L-şekilli” konumu, tam gün kesintisiz bir kullanımı destekleyebilen 4.000 mAh pilin telefona konumlandırılmasını sağlıyor. Bu arada, Honor 20 serisi, ısıyı verimli bir şekilde dağıtan ve böylece optimum performansı koruyan yeni bir termal çözüm olan bir Graphene soğutma teknolojisine sahip.