İŞ DÜNYASI

Digital Age | 15.03.2022 - 13:17

HBO Max ve Discovery+ tek uygulamada birleşecek

WarnerMedia'nın sahibi olan AT&T, Discovery'i satın almasının ardından eğlence sektöründe dünyanın en büyük şirketlerinden biri olacak.

WarnerMedia’nın sahibi olan AT&T, Discovery’i satın almasının ardından ilk adım olarak HBO Max’ı Discovery+ ile aynı uygulamada birleştirmeyi planlıyor.

Bu satın alım sonrası eğlence sektöründe dünyanın en büyük şirketlerinden biri olacak olan AT&T’nin bu hamlesine dair açıklamalar yapan Warner Bros Discovery’nin gelecekteki CFO’su Gunnar Wiedenfels, birleşimin 2022 yılı boyunca süreceğini, kullanıcıların önce tek hesapla iki uygulamaya da giriş yapabileceklerini, içeriklerin iki uygulamada da yayınlanmaya başlayacağını ve bu sürecin sonunda iki uygulamanın tek uygulamaya dönüşeceğini belirtti.

HBO’nun daha çok erkek izleyicilere, Discovery’nin ise daha çok kadın izleyicilere hitap ettiğini söyleyen Wiedenfals, Discovery programlarının günlük, HBO programlarının ise belirli zamanlarda etkileşim aldığını aktararak, birleşimin yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkese hitap edecek bir bütünlüğü ortaya çıkaracağını savunuyor.

Discovery’nin BluTV’nin yüzde 35 hissedarı olmasının ardından Discovery+ içerikleri ülkemizde BluTV üzerinden erişilebilir hale gelirken, HBO Max’ın bu yılın sonunda Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor. Discovery ile WarnerMedia’nın birleşmesinin ardından ülkemizde nasıl bir yol izleneceği ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: HBO Max and Discovery+ Will Combine Later This Year – Review Geek