Skip to main content

Design Jam İstanbul kullanılabilirlik atölyesi 6 Nisan’da, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı’nda gerçekleşecek. Tasarım, kullanıcı deneyimi ve ürün yönetimi gibi konularla ilgilenen herkesin  katılımına açık olan atölyede tüm gün ‘hayalimizdeki mobil…


Design Jam İstanbul kullanılabilirlik atölyesi 6 Nisan’da, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı’nda gerçekleşecek. Tasarım, kullanıcı deneyimi ve ürün yönetimi gibi konularla ilgilenen herkesin  katılımına açık olan atölyede tüm gün ‘hayalimizdeki mobil tarayıcı’ tasarlanacak.
Tasarımcılar ve tasarım bakış açısına sahip kişilerin bir araya gelip önceden belirlenen bir kullanılabilirlik ve asarım sorununu aşmak ya da yepyeni kullanılabilirlik alanları yaratmak için çeşitli alternatif fikirler ürettiği, dünyada çeşitli ülkelerde yapılan bir atölye çalışması olan Design Jam, İstanbul’a geldi. 
Genç girişimci ruhlar için sıradışı bir kuluçka merkezi olan ‘Startup Kitchen’ ile kullanılabilirlik alanında deneyim merkezi Userspots işbirliği ve Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Design Jam aktivitelerinin İstanbul ayağında, katılımcılar takımlar halinde çalışarak hem işbirliği hem de kullanıcı deneyimi konularında tecrübe edinebilecek. Atölyenin sonunda ulaşılan çözümler sektörün önde gelen isimlerine sunularak, ortak bir çalışmayla ‘hayallerde yaşayan’ mobil tarayıcı ortaya çıkarılacak.
Tasarım, kullanıcı deneyimi, kullanılabilirlik ve ürün yönetimi gibi konularla ilgili her seviyeden herkesin katılımına açık olan Design Jam İstanbul 6 Nisan Cumartesi günü saat 10:00’da Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı’nda (BUG) gerçekleştirilecek. 
Kısa seminerler ve atölye sonrası bir partiye de ev sahipliği yapacak olan tüm günlük bu kullanılabilirlik çalışmasına katılmak isteyenler, designjamistanbul.com adresinden başvuruda bulunabiliyor.