Skip to main content

Güvenli ödeme hizmeti sunan Paymes, kurulduğu günden bu yana yüzde 5500 büyüdüğünü açıkladı.

Chatbot tabanlı ödeme sistemi Paymes, 2 yıllık süreci kapsayan performans değerlendirmesini yayınladı. 2017 yılında kurulan şirket bu süreçte yüzde 5500 büyüyerek 400 binin üzerinde kullanıcıya ulaşırken, Facebook üzerinde en çok kullanılan ödeme uygulaması olmasıyla da dikkat çekiyor. Uygulama üzerinden dakikada 1,2 ödeme linki oluşturuluyor, bu oran Paymes’in Türkiye’de sosyal medya üzerinden yapılan alışverişlerde en hızlı ödeme yöntemi olduğunu gösteriyor.

Etsy entegrasyonu ile e-İhracatı destekliyor

Paymes el yapımı, tasarım ve vintage ürünlerin satıldığı uluslararası pazar yeri Etsy üzerinden de satıcıların yurtdışına satış yapmalarına aracılık ediyor. TC kimlik numarasına ve/veya Vergi numarasına sahip olan herhangi bir satıcı ürününü/hizmetini saniyeler içerisinde Euro, Dolar, Manat cinsinden tüm dünyaya Paymes üzerinden güvenle satabiliyor. 2016’da PayPal’in Türkiye’den çekilmesi ile Etsy’de satış yapan Türk kullanıcıların ödeme alma noktasında sorun yaşamaları üzerine bu entegrasyonu gerçekleştirdiklerini aktaran Paymes Kurucu Ortağı Sabrican Zaim: “Bu sayede kullanıcıların Etsy’deki mağazalarını tek bir tuş ile Paymes’e entegre edebilmelerini ve ödeme alabilmelerini sağlıyoruz. Bu geniş açıdan bakıldığında Türkiye’de e-ihracat ve bireysel ihracatın artırılmasına büyük bir destek sunuyor diyebiliriz. Etsy entegrasyonumuzla ayrıca yabancı müşterilerin de güvenini kazanma noktasında avantajlı olduğumuzu düşünüyoruz.” diyor. Zaim bugüne kadar Etsy üzerinden satıcıların 15 ülkeden ödeme aldığı Paymes’te Türk satıcıların bu uygulama üzerinden en çok ürün sattıkları 5 ülkenin Amerika, Kanada, Almanya, Danimarka, İngiltere olduğunu belirtti.

Web.Paymes ile internete bağlanılan her yerden ödeme almak mümkün

Web.paymes olarak adlandırılan  satış uygulaması ile uzun süren onay süreçleri olmadan, herhangi bir uygulama indirmeden, başka hiçbir cihaza veya POS’a ihtiyaç duymadan; akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlardan ve internete bağlanılan her yerden ödeme almak mümkün oluyor. Tek yapılması gereken; web.paym.es adresine girerek Paymes ile konuşurken “Yüzyüze Satış” butonuna tıklayarak alıcının telefon numarasına ödeme linki gönderilmesini sağlamak. Alıcı tarafından açılan sayfada kredi kartı bilgilerinin girilmesiyle birlikte saniyeler içerisinde ödeme süreci tamamlanıyor.