Skip to main content

Avea ve Turkcell yaptıkları açıklamalarla Ramazan Bayramı süresince Türkiye’yi kapsayan konuşma ve SMS verilerini paylaştı. Avea  Avealılar, Ramazan Bayramı’nda toplam 292 milyon dakika konuştu, 454 milyon SMS gönderdi. Bayram süresince…


Avea ve Turkcell yaptıkları açıklamalarla Ramazan Bayramı süresince Türkiye’yi kapsayan konuşma ve SMS verilerini paylaştı.

Avea 
Avealılar, Ramazan Bayramı’nda toplam 292 milyon dakika konuştu, 454 milyon SMS gönderdi. Bayram süresince İstanbul 46 milyon dakika ile ‘en çok konuşan’ şehir olurken, İzmir 70 milyonu aşkın mesaj gönderimi ile en çok SMS gönderimi gerçekleştiren il oldu.
İller bazındaki dağılımda ise İstanbul 46 milyon dakika ile birinci, İzmir 25 milyon dakika ile ikinci, Ankara ise 23 milyon dakika ile üçüncü oldu. Antalya 12 milyon dakika ile dördüncü olurken, 10 milyon dakika ile İçel ise beşinci sırada yer aldı.  
Turkcell
Turkcell’liler 4 gün boyunca  1,1 milyar  dakika konuştu, 1 milyar 56 milyon SMS  gönderdi. Turkcell’liler bayramın ilk günü gönderdikleri SMS’ler ile Turkcell tarihinin rekorunu kırdı. Turkcell’liler arife gününü de içine alan 4 günlük bayram tatili boyunca 3,1 milyon MMS gönderdi. Kullanılan veri miktarı 613 milyon MB’ı aştı. Ses, SMS ve data trafiğinde İstanbul birinci sırada yer aldı.  
En çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Adana, Kocaeli ve Hatay oldu.