Skip to main content

Demet İkiler’in GroupM EMEA CEO’luğu görevine getirilmesinin ardından GroupM Türkiye’de de yeni atamalar gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta içinde Demet İkiler, GroupM EMEA bölgesindeki 27 ülkenin yönetimini üstlenerek, EMEA CEO’su olarak atanmıştı. Bu atama sonrası GroupM’in Türkiye organizasyonu içinde bazı önemli değişiklikler ve atamalar gerçekleşti. 2016 yılından bu yana Mindshare CEO’su olarak görev alan ve 2018 Ekim ayından beri de GroupM Chief Media Officer görevini de yürüten Bülent Yar, Nisan ayı itibariyle  GroupM Türkiye CEO’su olarak görevine devam edecek.

Wavemaker CEO’su Neslihan Olcay ise, Mindshare CEO’su olarak atandı. 16 yıldır GroupM bünyesinde ve 2011 yılından beri GroupM yönetim masasında yer alan, 2017 yılından beri IAB Avrupa’nın Eğitim Komitesi Başkanlığını ve 2019 yılı başından beri IAB TR Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Neslihan Olcay, bu görevlerine de devam edecek. GroupM çatısı altında bu zamana kadar MEC eş genel müdürlük ve Wavemaker COO’luk görevlerini yerine getirmiş, 2018 yılından bu yana The&Partnership ve m/SIX ajanslarının Genel Müdürlüğü görevini yürüten Serdar Aytok ise Wavemaker CEO’su olarak görevine devam edecek. The&Partnership ve m/SIX Genel Müdürlük görevine ise, Mindshare’de üst düzey yönetici olarak görev yapan Aslihan Anarat Çötelioğlu atandı. Mediacom’da CEO olan Tolga Üner ise, önümüzdeki dönemde de Mediacom ve Mzone liderliğini sürdürmeye devam edecek.

Yeni atamalar hakkında konuşan GroupM EMEA CEO’su Demet İkiler ise atamalarla ilgili,“20 senedir GroupM’i birlikte yönettiğim ve bu hikayeyi birlikte yazdığım ekip arkadaşlarım grubumuzun ivme kazanarak daha da büyümesini sağlayacak. GroupM Türkiye, yönetimim de olan EMEA bölgesi içerisinde öncelikli pazarlarımdan biri olarak güçlenmeye, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için endüstriyi daha iyi hale getirmeye, değer yaratmaya devam edecek. Yeni dönem için hepimiz çok heyecanlıyız.”açıklamasını yaptı.