Skip to main content

Google, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a, Allo ile rakip oldu. Detaylar haberimizde…

Geçtiğimiz Mayıs ayında I/O konferansında duyurulan Google’ın akıllı mesajlaşma uygulaması Allo artık yayında. Allo, Google’ın dijital asistanı ile birlikte kullanılabiliyor. Uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden birisi de resim çizilebilmesi.

Google Allo‘nun akıllı yanıt özelliği sayesinde mesajlara bir dokunuş ile karşılık verilebiliyor.  Örneğin arkadaşınızın “yolda mısın?” sorusuna hızlıca “evet” yanıtı gönderebilirsiniz.

SmartReply.gif

Zengin seçeneklere sahip Google Allo uygulamasında “Gönder” butonunda parmağınızı sadece aşağı ya da yukarı hareket ettirerek sohbete emojiler eklenebilecek.

blog image screens (4).png
Google Allo ile Google Asistan birlikte kullanılabiliyor. Google Asistan, Google ile sohbet etmenizi, sorular sormanızı, doğrudan sohbetiniz sırasında işlerinizi yürütebilmenizi sağlıyor.

GA_Contextual (2).gif

Google Allo’da Asistanınızın size yardımcı olabileceği birkaç şey:

Google Asistan’dan size en fazla önem verdiğiniz bilgilerle ilgili günlük güncellemeler göndermesini isteyebilirsiniz. Ayrıca sohbetiniz sırasında 100’den fazla dil arasında, deyimlerin çevirisini bile yapabilirsiniz.

Allo’da Google Asistan’dan civarınızdaki iş yerlerini ve mağazaları, eczaneleri, bankaları veya ATM’leri, benzin istasyonlarını, otoparkları veya manavları bulmasını hatta sohbetiniz sırasında yön tarifi isteyebilirsiniz.

Google Asistan, ile arkadaşlarınızla yemek tartışmalarını yapmaktan geceyi Google Allo uygulaması şimdilik akıllı yanıt özelliği dışında Türkçe olarak kullanılabiliyor, Google Asistan ise başlangıçta İngilizce olacak ancak, çok daha fazla dil de sırada.

Google Allo Türkiye’de ne zaman kullanılabilecek?
Yapılan açıklamaya göre Google Allo bugün itibarıyla resmi olarak sunuldu ancak tüm dünyada birkaç gün içerisinde kullanılabilir durumda olacak.