Skip to main content

Google Spotify’a rakip olacak yeni müzik hizmeti Google Play Music All Access’i duyurdu.   Google yeni müzik hizmeti Google Play Music All Access’in duyurusunu yaptı. Google I/O geliştirici konferansında Google…


Google Spotify’a rakip olacak yeni müzik hizmeti Google Play Music All Access’i duyurdu.
 
Google yeni müzik hizmeti Google Play Music All Access’in duyurusunu yaptı. Google I/O geliştirici konferansında Google Mühendislik Direktörü Chris Yerga, yeni müzik hizmetini detaylı olarak açıkladı. Konferansta açıklama yapan Yerga, aranılan müziğin bulunmasının kolay bir iş olmadığını belirterek; Google’ın çalan şarkıyı bulma özelliği olsa ne olur? sorusunu yöneltti. 
Soruya yanıt olarak, milyonlarca şarkıyı veri tabanında bulunduran abonelik hizmeti Google Play Music All Access’i tanıttı. Yeni müzik servisi ayrıca kullanıcıların kişisel kütüphaneleriyle bağlantı kurup; yapılan aramalara göre kişisel zevke uygun önerilerde bulunuyor. 
Bu özelliklerinin yanında, Pandora’ya benzer özelliklerini de bulunduran Google Play Music All Access, uygulama üzerinde dinlenilen şarkıları diğer şarkılarla birleştirerek; kişiye özel bir radyo kanalı haline getiriyor. 
Yeni müzik servisi tablet, telefon ve internet tarayıcısı üzerinde de çalışabiliyor. Öncelikle ABD’de kullanıma açılan yeni müzik servisi, diğer ülkelere daha sonra ulaşacak. Aylık üyelik 9,99 dolar olan Google’ın yeni müzik hizmetinde ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme kullanımı sunuluyor.