Skip to main content

Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir doodle hazırladı.

Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki teması “kadınları destekleyen kadınlar” olarak belirlendi. Google’ın da Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı doodle, politikacılar olarak ilerlemeyi savunmak, annelik konusunda birbirlerini desteklemek ve eşit haklar için bir araya gelmek gibi “kadınların kadınları nasıl desteklediklerini” gösteriyor.

Google logosunun her harfi için kadın figürlerinin kullanıldığı doodle, dünyanın dört bir yanındaki kadınların ilerlemek ve birbirlerinin yaşam kalitesini iyileştirmek için birbirlerini desteklediği pek çok alandan yalnızca birkaçını vurguluyor.

Doodle’ın yaratıcısı Alyssa Winans hayatındaki kadınlardan ilham aldığını belirterek, “Bu yılki temamız ‘kadınları destekleyen kadınlar’dı, bu yüzden hayatımdaki diğer kadınlar tarafından nasıl desteklendiğimi düşünmek için çok zaman ayırdım” dedi. Winans, “Üç kızın en küçüğüyüm, bu yüzden doğduğumdan beri benden önce gelenlerin bilgeliğinden ve desteğinden her zaman yararlandım. Bunun için ve hayatımda birbirlerini ve değerlerini savunan kadınları gördüğüm için minnettarım” diye ekledi.

Kaynak: Google Doodle celebrates International Women’s Day with illustration about solidarity – The National News