Skip to main content

Google, her yıl olduğu gibi bu sene de 1 Nisan şakalarıyla karşımızda.  1 Nisan’a dair paylaşılan videolarda teknoloji devi diğer devlerle dalga geçmekle kalmayıp; buna kendini de dâhil edebiliyor. Bugün…

Google, her yıl olduğu gibi bu sene de 1 Nisan şakalarıyla karşımızda. 
1 Nisan’a dair paylaşılan videolarda teknoloji devi diğer devlerle dalga geçmekle kalmayıp; buna kendini de dâhil edebiliyor. Bugün için The NextWeb’in yer verdiği Google’ın hazırladığı eğlenceli videoları bir arada bulabilirsiniz:  
Google Haritalar Hazine modunda
Google, Haritalar uygulaması üzerinde yeni bir özellik ekledi. Geçen yıl şirket haritanın 8 bit versiyonunu yayınlamıştı. Google, Haritalar’ın Sokak Görünümü (Street View) ekibi pek de ünlü olmayan bir korsana ait (Kaptan Kidd) bir hazine haritası buluyor. Hint Okyanusu’nda su altı Sokak Görünümü koleksiyonunu genişletmek istiyor. 
YouTube kazananı seçiyor


Google paylaşımlarının en çok konuşulanı ise YouTube’nin kapatılacağı yönünde olduğu videosu.Videoda kuruluşundan bu yana paylaşılan en iyi videoyu aradıkları yarışmanın kazananını açıklayacaklarına yer verip; herkesi oldukça şaşırtan YouTube’nin kapanacağından bahsediyor. 

Google Nose

Google Nose ise Google’ın bir başka çalışması. Bu videoda ise kullanıcılara koku araması yapabilme ve kendi bilgisayarlarından da bu kokulara ulaşabilme imkânına sahip olacağından bahsediliyor. 

Google’da fotoğrafların duyguları

1 Nisan’a özel bir başka çalışmada ise Google+’ta fotoğraflar üzerinde duygu sembolleri (stylized emotions) eklenebildiğine yer veriliyor. 
Gmail Blue
Google, Gmail Blue’da ise Gmail’e ait her şeyi mavi renge çevirdi. Tüm karakterler, tuşlar ve menüler artık mavi. 
Bu çalışma ile ilgili; Google’ın Microsoft’un gelecek Windows Blue güncellemesi ile dalga geçtiği konuşuluyor.  
Google SCHMICK


Şirketin Avustralyalı ekibi bu uygulama ile evinizin görünümüne bir çeki düzen veriyor. Bu yeni özelliğe göre; evinizin ihtiyacı olan her şeyi bu uygulama üzerinde yapabiliyorsunuz. Google Şakalaşma Algoritması (Levity Algorithm)

Google’ın son çalışması ise; en sıkıcı iş günlerinde bile, daha mutlu epostaları göndermelerine, daha iyi sunum yazmalarına izin veriyor.