Skip to main content

Google+ profil fotoğraflarında GIF formatını destekliyor Google+  mobil uygulamaları için bir dizi güncelleme yayınladı. Bunlardan biri de Google +’ın profil fotoğraflarında animasyonlu GIF’i desteklemesi.  Google+ artık kullanıcıların profil fotoğraflarında animasyonlu GIF kullanımına…

Google+ profil fotoğraflarında GIF formatını destekliyor
Google+  mobil uygulamaları için bir dizi güncelleme yayınladı. Bunlardan biri de Google +’ın profil fotoğraflarında animasyonlu GIF’i desteklemesi. 
Google+ artık kullanıcıların profil fotoğraflarında animasyonlu GIF kullanımına imkân veriyor. 
Bu son güncelleme, Google +’ın hem masaüstü hem de mobil görünümlerinde etkin durumda. Ancak kullanıcının paylaşımlarını yaptığı sırada görülen profil fotoğrafı sabit konumda. 
Google, son olarak kullanıcıların GIF formatındaki animasyonlu resimleri kolayca bulabilmeleri için mevcut arama özelliğini güncellemişti.
The Verge’te yer alan habere göre ise Google bu son hamlesiyle bu formatı karşılamayan Facebook’a fark atıyor. Ayrıca Google, Twitter’ın geçen sonbaharda kullanıcı profili fotoğraflarındaki animasyonlu GIF’leri engellemesine de tezat bir yaklaşım içinde.