Skip to main content

Popüler YouTube uygulaması YouTube Vanced, özellikle reklamları engellediği ve geniş kişiselleştirme seçenekleri sunduğu için tercih ediliyordu.

Popüler YouTube uygulaması YouTube Vanced, Google’ın girişimleri sonucu kapatılıyor. Uygulamanın geliştiricileri tarafından yapılan açıklama göre “yasal nedenlerden dolayı” kapatılacak olan YouTube Vanced’in indirme linkleri kaldırılacak, uygulama bugünden itibaren hiçbir güncelleme almayacak, fakat halihazırda uygulamayı telefonuna yüklemiş olan kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam edebilecekler.

The Verge’in haberine göre, Google, YouTube Vanced geliştiricilerinden uygulamanın geliştirilmesini ve dağıtımını durdurmalarını, YouTube logosu ve YouTube linkleri de dahil olmak üzere uygulamadan YouTube’a gönderme yapan tüm ögeleri kaldırmalarını istedi.

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilen YouTube Vanced’in bir hayli popüler olduğu ve özellikle de hiçbir ücret ödemeden reklamların kaldırılmasını sağladığı için tercih edildiği biliniyor. YouTube Vanced ayrıca, YouTube platformunda olmayan tam siyah görünüm de dahil olmak üzere pek çok kişiselleştirme seçeneği de sunuyordu.

Kaynak: Google forces YouTube Vanced to shut down ‘due to legal reasons’ – The Verge