Skip to main content

Google,  atari salonu oyunu Skeeball’ı Chrome üzerinden hayata geçirdi.  İlk olarak 1909 yılında ABD’nin Philadelphia kentinde oluşturulan oyunu Google Chrome kullanıcılarla buluşturdu. Oyunun adı ise Roll it.  Sahip olduğu konsepti bowlinge…

Google,  atari salonu oyunu Skeeball’ı Chrome üzerinden hayata geçirdi. 
İlk olarak 1909 yılında ABD’nin Philadelphia kentinde oluşturulan oyunu Google Chrome kullanıcılarla buluşturdu. Oyunun adı ise Roll it
Sahip olduğu konsepti bowlinge benzerlik gösteren; ancak eğimli bir alan üzerinden yumruk büyüklüğündeki topla oynanabilmesiyle farklılık yaratan oyunda oyuncu topu deliklere isabet ettirmeye çalışıyor.
Mashable’ın haberine göre; Chrome tarayınızdan direkt olarak oynanabilen oyunu oynayabilmek için bilgisayarınızdan Google Roll It sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Akıllı telefonunuzdan ise g.co/rollit sayfasını ziyaret edin. Ardından size bilgisayarınız üzerinden cep telefonunda kullanmak üzere bir kod veriliyor. Akıllı telefonunuzdan bu kodu girerek bu işlemi gerçekleştirdikten sonra artık oyunu oynamaya hazırsınız. 
Oyunu oynamak için akıllı telefonunuzu bilgisayarınızın ekranına göre hizaya aldıktan sonra akıllı telefonunuzu arkadan öne doğru sallayabilirsiniz. Burada cep telefonunuz sizin topunuz olacak. 
Tarayıcınızın bulunduğu yöne doğru telefonunuzu sallayabilirsiniz. Telefon hareketinizin ardından ekranda topunuzu görebilirsiniz.