Skip to main content

Google, her yıl olduğu gibi 1 Nisan’ı es geçmeyerek Google Maps uygulamasına 1 Nisan şakası olarak yılan oyununu ekledi. Detaylar haberimizde…

Google, bu yılki 1 Nisan şakasında Google Maps uygulamasına 90’lı yıllardan aşina olduğumuz ‘Yılan’ oyununu ekledi. Google kullanıcıları, Google Maps’e girdiğinde 90’lı yıllarda popüler olan ‘Yılan’ oyunu süpriziyle karşılaştılar. Oyun akıllı telefonlardaki Google Maps uygulamasından ya da masaüstünde oyunun kendi internet sitesi üzerinden oynananabiliyor.

Google’ın Google Maps uygulamasına eklediği ‘Yılan’ oyununu oynamak için uygulamanın sol üst köşesindeki menüden ‘Yılan Oyna’ sekmesine girmek gerekiyor. Oyuna girdikten sonra trenle şehirdeki önemli turistik noktaları dolaşarak puan kazanılıyor. Örneğin;  Big Ben, Büyük Gize Sfenksi, Eyfel Kulesi gibi lokasyonları dolaşarak Google Maps ile yılan oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta boyunca yayında olacak oyun, Google Maps uygulamasından kaldırıldıktan sonra kendi sitesinden oynanabilecek.

Google Asistan’a “April Fools” komutunu verildiğinde Asistan bugüne kadarki öne çıkan şakaları aktarıyor. Türkçe olarak “1 Nisan” denildiğinde ise Asistan sizi başınıza gelecek şakalara karşı uyarıyor.