Skip to main content

Google’ın yeni mobil ödeme yöntemi Google Hands Free kullanıma açıldı. Google Hands Free mobil ödeme yöntemi ile ilgili detaylar haberimizde…

Mobil ödeme sistemleri ülkemizde aktif olmasa da popülaritesini artırmaya devam ederken, Google yeni mobil ödeme sistemini geliştirdi. Google’ın yeni mobil ödeme sistemi Hands Free ile geleneksel ödeme yöntemleri artık daha kolay hale geliyor.

Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay ve LG’nin geliştirdiği mobil ödeme sistemlerine karşı Google’ın geliştirdiği mobil ödeme sistemi Hands Free ile cep telefonunu elde tutmaya gerek kalmadan ödeme yapılabilecek.

Yeni Google Mobil Ödeme Sistemi Hands Free nasıl çalışıyor?

Google Hands Free, telefonu çantadan çıkarmadan mobil ödemeyi gerçekleştirmek mümkün oluyor. Bluetooth LE sistemini kullanılarak kasa ile iletişim kurulan Hands Free, Android 4.2 işletim sistemi ve sonrası, iOS için de iPhone 4s sonrası cihazlarda kullanılabiliyor.

Google Hands Free uygulamasını indirdikten sonra, kullanıcılar kendilerine bir profil oluşturup kredi kartı ya da banka kartını tanımlıyor. Ödeme sırasında ise kasiyer mobil uygulamadaki profil fotoğraflarınızı ve isim baş harflerini görerek, sizin hesap sahibinizi olduğunuzu anlayarak ödemenizi onaylıyor.

Google Hands Free mobil uygulaması şu an için sadece Amerika San Francisco’nun South Bay bölgesindeki McDonalds ve PapaJohn’s restoranlarında kullanılıyor. Sistemin başarılı olması halinde diğer bölgelere de yayılması bekleniyor.

Google, Hands Free mobil ödeme sistemi ile ilgili yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz…