Skip to main content

Arama motoru şirketi yaptığı bu 94 milyon dolarlık yatırım sonucunda, daha önce yenilebilinir enerji projelerine yaptığı yatırımlarla birlikte toplam 915 milyon dolar yatırım yapmış oluyor. Google, Recurrent Energy adlı güneş…

Arama motoru şirketi yaptığı bu 94 milyon dolarlık yatırım sonucunda, daha önce yenilebilinir enerji projelerine yaptığı yatırımlarla birlikte toplam 915 milyon dolar yatırım yapmış oluyor.

Google, Recurrent Energy adlı güneş enerjisi geliştiren şirketin, dört ayaklı bir güneş enerjisi projesine 94 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Bu sabah blog yazısı halinde yaptığı açıklamada Google, yaptığı yatırım ile ilgili şunları söyledi: “Bu yıl yaklaşık 10.000 ev sahibinin çatılarına güneş panelleri yerleştirebilmeleri için maddi destek sağlamış bulunuyoruz. Fakat yaptığımız bu son yatırım, sadece bireysel çatılar için değil, tüm Amerika’daki büyük ölçekli güneş enerjisi santrallere yaptığımız yatırımları temsil eden ilk yatırımdır. Bu projeler toplamda 88 MW, yani 13.000 hane tarafından tüketilen elektriğe eşit derecede enerji üretme kapasitesine sahipler.”

Bu proje ile üretilen enerji, Sacramento bölgesinde inşa edilecek üç farklı proje için kullanılarak, 2012 yılının başlarında tamamlanması planlanıyor. Dördüncü proje ise senenin daha sonlarında tamamlanacak.