Skip to main content

Google, sosyal ağ sitesi Google+’ı yeniden tasarladığını duyurdu. Görünüşü bakımından Facebook ve Pinterest arasında bir tasarıma sahip Google+, görseller üzerine ağırlık verdi. Google+ ekranında çok sütunlu tasarım ve yüksek çözünürlüklü…


Google, sosyal ağ sitesi Google+’ı yeniden tasarladığını duyurdu.

Görünüşü bakımından Facebook ve Pinterest arasında bir tasarıma sahip Google+, görseller üzerine ağırlık verdi. Google+ ekranında çok sütunlu tasarım ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar yer alıyor.
Google+ sayfası üzerinde arama yapmayı kolaylaştıran bir özellik de gelişmiş hashtag kullanımına yer verilmesi. Google,  otomatik olarak sizin paylaşımınızın içeriğine uyumlu hashtag’leri kendi ekliyor. Sunulan hashtag’ler üzerinde tıklanınca da sizi ilgili içeriğe taşıyor.
 
Ayrıca fotoğrafları daha iyi bir hale getirmek için ‘Auto Enhance’ özelliğini de Google+ sayfasına ekledi. Burada fotoğrafın ışık, kontrast gibi ayarlarını yapabiliyorsunuz. ‘Auto Awesome’ özelliğiyle de yüklediğiniz fotoğraflara bağlı olarak yeni ilginç görseller oluşturabileceksiniz. Google, ayrıca sırasıyla fotoğraf yüklediğinizde onları bir animasyon haline getirebiliyor. Bir yeni özelliği de ‘Auto Backup’ (Instant Upload) Google+ üzerinde fotoğraflarınızı yedekleyebiliyorsunuz. 
Google ayrıca Google Maps’i güncelledi. Buna göre; Google Maps, kişiye özel haritaları düzenleyebiliyor.