Skip to main content

Google’ın görüntülü sohbet uygulaması Duo, aile modu özelliğini yayına aldı.

2016 yılında yayına alınan Google‘ın görüntülü sohbet uygulaması Duo, yeni güncellemesiyle aile modu özelliğini yayına aldı. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar, konuşma esnasında görünümlerine efektler, sanal maskeler ve çıkartmalar ekleyebilecek.

Sosyal izolasyonun artmasıyla görüntülü iletişim alanına karşı artan ilgiyle birlikte, pek çok sosyal medya platformu görüntülü iletişimi destekleyen özelliklerini peş peşe sıralamaya başladı. Bu pazardan pay almak isteyen Google da, yaptığı açıklamayla video sohbet uygulamasının yakın zamanda kullanılabileceğini duyurdu. Ayrıca Duo’da aile modu özelliği de bulunacak. Bu da ekranda, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi gerçek zamanlı olarak çizimler yapmak ve maskeler kullanmak mümkün olacak. Bu özelliği kullanabilmek için kullanıcıların  kendi Google hesaplarının bulunması gerekecek.

Google, video sohbet özelliğini önümüzdeki haftalarda tarayıcı sürümüne de getirmesi bekleniyor. Böylece Google hesabına sahip olan kişiler Google Duo ile tarayıcı üzerinden grup sohbetleri gerçekleştirebilecek.