Skip to main content

Google’ın RSS haber takip sistemi Reader’ı 1 Temmuz’da sona erdireceğini açıklaması, bir diğer haber takip sisteminin üye sayısında patlama yaşanmasına neden oldu. Ntvmsnbc’nin haberine göre; web ve mobil tabanlı haber…Google’ın RSS haber takip sistemi Reader’ı 1 Temmuz’da sona erdireceğini açıklaması, bir diğer haber takip sisteminin üye sayısında patlama yaşanmasına neden oldu.


Ntvmsnbc’nin haberine göre; web ve mobil tabanlı haber takip sistemi Feedly, 48 saat içinde 500 binden fazla Google Reader kullanıcısının hizmetlerini kullanmaya başladığını açıkladı. 

Google’ın gözden çıkardığı Reader hizmeti, bir diğer marka için altın bir fırsata dönüştü. Çeşitli internet tarayıcılarının yanı sıra iOS ve Android mobil işletim sistemlerinde de kullanılan Feedly, üye sayısında patlama yaşadı.
Reader’ın ardından en büyük RSS haber takip sistemi alternatifi olarak beliren Feedly, aşırı talebi karşılamak için yeni sunucuları devreye soktuğunu ve bant genişliğini 10 kat artırdığını belirtti.
Feedly, Google Reader kullanıcılarının mevcut RSS listelerini kendi platformlarına aktarabileceklerini belirtti. Şirket, Reader’ın sunduğu standart hizmetlerin yanı sıra, müşterilerini tatmin edecek birçok ek içerik de sunuyor. 
Feedly’e transfer olan Reader kullanıcılarının mevcut RSS listelerini aktarmaları için yapmaları gereken tek işlem, Feedly açık iken Google hesaplarını aktif etmeleri. Ancak bu işlemin 1 Temmuz’dan önce yapılması gerektiği unutulmamalı.