SOSYAL AĞLAR

DigitalAge | 23.06.2015 - 18:03

Gmail’de ‘Undo Send’ özelliği aktif edildi

Uzun süren beta sürümü periyodundan sonra Google, Gmail’in “Undo Send” özelliğini hayata geçirdi

E-posta gönderimlerinde daha önceden hiç istemediğiniz durumlarla karşılaştınız mı? E-postayı yanlış kişiye göndermek, göndereceğiniz e-postada yanlış metni girmek gibi… Kimilerinin aklına “En İyi Arkadaşım Evleniyor” filminde Julia Roberts’ın canlandırdığı karakter Julianne’nin e-posta gönderiminde yaşadığı tatsız olay gelebilir. (Spoiler: Julianne’nin önceden hazırlamış olduğu ve draft olarak saklanan e-posta, yanlışlıkla gönderilmiş ve filmde geri dönüşü olmayan bir yola girilmişti)

Bu noktada size güzel bir haberimiz var. E-posta gönderimlerinde başınıza gelebilecek herhangi bir felaketten dönmenin artık mümkün olduğunu söyleyelim.

Google’ın uzun süren beta periyodundan sonra “Undo Send”  (Gönderimi Geri Al) özelliğini hayata geçirmesiyle artık e-postanızı gönderdikten sonra geriye alma şansınız olacak.

“Undo Send” özelliğini aktif hale getirdiğinizde, (seçiminize bağlı olarak) “Send” (Gönder) butonunu tıkladıktan sonra size 30 saniyeye kadar süre tanınıyor.

“Undo Send” özelliğine Gmail‘de “Settings” (Ayarlar) bölümünde General (Genel) kategori altından ulaşabilirsiniz. Temel olarak aktif halde olmayan özelliği kullanmak istiyorsanız; ilgili bölüme girip aktif hale getirebilirsiniz.

Kaynak: Google Apps Updates